28.03.2018

Kończą się prace przygotowawcze przy stacjach wypożyczeń, wkrótce pojawią się na nich rowery. O północy z 31 marca na 1 kwietnia system Radomskiego Roweru Miejskiego zostanie uruchomiony. W tym roku radomianie będą mogli wypożyczać 270 rowerów korzystając z 27 stacji.

Rower miejski znakomicie sprawdził się w poprzednim sezonie, który zamknęliśmy liczbą ponad 150 tysięcy wypożyczeń. Jestem przekonany, że w tym roku chętnych będzie jeszcze więcej. Zachęcam do korzystania z rowerów zarówno osoby dojeżdżające do pracy lub do szkoły, jak i wszystkich tych, dla których jest to forma rekreacji” – mówi prezydent Radosław Witkowski.

To już drugi pełnowymiarowy sezon Radomskiego Roweru Miejskiego. W systemie zarejestrowanych jest już ponad 12 tysięcy osób. „Ostatnie dni przed sezonem to dobry moment, by dokonać rejestracji lub sprawdzić stan środków na koncie. Dzięki temu już w niedzielę będzie można wypożyczyć rower i cieszyć się jazdą” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Radomskiego Roweru Miejskiego.

Aby zarejestrować się w systemie wystarczy wejść na stronę internetową RadomskiRowerMiejski.pl i po kliknięciu przycisku „rejestracja” podać swoje dane osobowe i zaakceptować Regulamin. Co ważne, rowery można wypożyczać tylko wtedy, gdy na koncie użytkownika jest minimum 10 złotych. Z tej kwoty ściągane są opłaty za dłuższe wypożyczenia. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne, za przejażdżkę do 60 minut zapłacimy złotówkę, za drugą godzinę wypożyczenia 3 złote, a za każdą następną po 4 złote.

Poza rowerami standardowymi w Radomiu dostępne będą również tandemy i trzykołowe rowery familijne, którymi można przewieźć nawet czworo dzieci. W przerwie zimowej wszystkie rowery przeszły przegląd techniczny, wymieniono lub naprawiono uszkodzone elementy.

Rowery można wypożyczyć za pomocą samoobsługowego terminala znajdującego się przy każdej stacji rowerowej. Jego obsługa jest prosta i intuicyjna – wystarczy wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer roweru. Posiadacze smartfonów mogą również skorzystać ze specjalnej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Nie wymaga ona każdorazowego logowania w systemie, wystarczy wpisać numer wypożyczanego roweru, lub – co jeszcze szybsze – zeskanować kod QR znajdujący się w tylnej części roweru. Zajmuje to zaledwie kilka sekund.

full img