Odliczamy do rozpoczęcia sezonu Radomskiego Roweru Miejskiego

16.03.2018

Wszystko już niemal gotowe, pozostało rozwieźć rowery na stacje i uruchomić system. 1 kwietnia, w niedzielę wielkanocną, rozpocznie się kolejny sezon Radomskiego Roweru Miejskiego!

W ciągu jednego sezonu rowery Nextbike stały się stałym elementem krajobrazu Radomia i środkiem codziennej komunikacji tysięcy mieszkańców miasta. 1 kwietnia zaczynamy drugi pełnowymiarowy sezon Radomskiego Roweru Miejskiego” – cieszy się Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Radomskiego Roweru Miejskiego.

Już pierwszy rok funkcjonowania w Radomiu roweru miejskiego pokazał, że był to strzał w dziesiątkę. Świadczy o tym liczba ponad 150 tysięcy wypożyczeń, która przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Jestem przekonany, że w tym roku chętnych będzie jeszcze więcej. Zapraszam wszystkich do korzystania z roweru miejskiego już od pierwszego dnia. Jednocześnie zapewniam, że cały czas pamiętamy o potrzebie dalszej rozbudowy sieci dróg dla rowerów i systematycznie to robimy. Na przykład kilka dni temu ogłosiliśmy przetarg na budowę ścieżki, która połączy zalew na Borkach z ulicą Wapienną, czyli drogą wylotową w kierunku Domaniowa. Potrzeby rowerzystów są też uwzględnione m.in. w projektach budowy trasy N-S, czy zmian w układnie komunikacyjnym w sąsiedztwie Placu Jagiellońskiego” – mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Radomski Rower Miejski wystartował w zeszłym roku z 25 stacjami i 250 rowerami, w kolejnych miesiącach przybyły 2 kolejne stacje, które uruchomiono dzięki zaangażowaniu prywatnych sponsorów. Tym samym liczba dostępnych rowerów wynosi już 270, a stacji wypożyczeń 27. Poza rowerami standardowymi w Radomiu dostępne są tandemy i trzykołowe rowery familijne, którymi można przewieźć nawet czworo dzieci. W przerwie zimowej wszystkie rowery przeszły przegląd techniczny, wymieniono lub naprawiono uszkodzone elementy.

W systemie Radomskiego Roweru Miejskiego jest już zarejestrowanych ponad 12 tysięcy osób. Ich konta w nowym sezonie zachowują ważność. Nowi użytkownicy powinni się zarejestrować w systemie za pomocą terminala stacji wypożyczeń lub na stronie internetowej RadomskiRowerMiejski.pl. Należy również wpłacić minimum 10 złotych, by aktywować konto. Z tych pieniędzy będą ściągane opłaty za wypożyczenie. Jest jednak duża szansa, że kwota ta pozostanie nienaruszona – pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne. Niewykorzystane środki przy dezaktywacji konta podlegają zwrotowi.

Gorąco zachęcam mieszkańców Radomia do przesiadki na rowery. To nie tylko sposób na rekreację, ale przede wszystkim doskonały środek codziennego transportu na pierwszych i ostatnich kilometrach podróży. Zostawmy samochody w garażu, wsiądźmy na rowery” – zachęca Tomasz Wojtkiewicz.

full img