19.09.2017

W piątek godzina jazdy za darmo!
Z okazji Dnia Bez Samochodu Nextbike Polska przygotował dla użytkowników Radomskiego Roweru Miejskiego miłą niespodziankę. W najbliższy piątek nie będzie naliczana opłata przez całą pierwszą godzinę każdego wypożyczenia.

Dzień bez samochodu jest kulminacyjnym momentem trwającego od soboty Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. „Dla rowerzystów to święto, podczas którego można cieszyć się ze zmian, które zaszły w miastach w ostatnich latach. To też moment, w którym przypominamy o potrzebie promowania alternatywnych wobec samochodów środków transportu – komunikacji miejskiej i rowerów” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

To niejedyna atrakcja Dnia bez Samochodu w Radomiu. Pod patronatem Nextbike Polska przed Urzędem Miejskim odbędzie się festyn skierowany do dzieci i młodzieży. Dla najmłodszych przygotowano liczne atrakcje, m.in. policyjny tor przeszkód, gry i zabawy na rowerach, konkurs rysunkowy i wiele innych.

Preferencyjny cennik Radomskiego Roweru Miejskiego będzie obowiązywał przez całą dobę od północy z czwartku na piątek do 23:59 w piątek. Zamiast bezpłatnych pierwszych 20 minut wypożyczenia bezpłatna będzie cała godzina. Po jej przekroczeniu opłata będzie naliczana na zwykłych zasadach.

Radomski Rower Miejski to 275 rowerów i 26 samoobsługowych stacji. Skorzystać z nich może każdy, kto zarejestruje się na stronie RadomskiRowerMiejski.pl i wpłaci 10 złotych opłaty inicjalnej. Standardowo pierwsze 20 minut wypożyczenia jest zawsze całkowicie bezpłatne, wypożyczenie do godziny kosztuje złotówkę, druga godzina 3 złote a każda kolejna po 4 zł. W systemie Radomskiego Roweru Miejskiego zarejestrowanych jest już ponad 12 tysięcy użytkowników, którzy wypożyczyli rowery już ponad 143 tysiące razy.

full img