03.04.2017

Prawie trzy tysiące wypożyczeń i 1600 nowych użytkowników – to dane za pierwszy weekend funkcjonowania Radomskiego Roweru Miejskiego. – Te liczby potwierdzają, że rower miejski był przez radomian oczekiwany – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Sieć wypożyczalni Radomskiego Roweru Miejskiego ruszyła 1 kwietnia. Pierwsi użytkownicy korzystali z rowerów już kilka minut po północy. W ciągu dnia ulice Radomia były pełne osób korzystających z wypożyczonych rowerów. Przez cały weekend rowery zostały wypożyczone 2929 razy, w tym w sobotę – 1267 i w niedzielę – 1662 razy. W ciągu dwóch dni w systemie zarejestrowało się ponad 1600 nowych użytkowników. – Nie znam miasta, w którym rower miejski nie cieszyłby się wielką popularnością. Radom sięga po najlepsze europejskie wzorce poprawiające jakość życia mieszkańców. Entuzjazm z jakim radomianie przyjęli rower miejski potwierdza, że jesteśmy miastem ludzi otwartych i sprawia, że już dziś możemy mówić o sukcesie – mówi prezydent Radosław Witkowski.

System Radomskiego Roweru Miejskiego to 25 samoobsługowych wypożyczalni. Do dyspozycji radomian jest 255 rowerów w tym trzy tandemy i dwa rowery transportowe. Aby korzystać z Radomskiego Roweru Miejskiego w pierwszej kolejności wymagana jest rejestracja na stronie internetowej www.radomskirowermiejski.pl oraz dokonanie opłaty początkowej w wysokości minimum 10 zł. Po jej zaksięgowaniu będzie można już wypożyczać rowery. Konto użytkownika jest aktywne tylko wtedy, gdy znajduje się na nim co najmniej 10 zł. W przypadku ewentualnego zamknięcia konta, opłata początkowa podlega zwrotowi, jeśli wcześniej nie została wykorzystana na przejazdy. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia roweru jest darmowe. Czas od 21 do 60 minuty wypożyczenia to koszt 1 zł. Druga godzina – 3 zł, a trzecia i każda następna – po 4 zł.

full img