Rozpoczął się montaż stacji Radomskiego Roweru Miejskiego! Start systemu już 1 kwietnia

23.03.2017

Niecałe dwa miesiące po podpisaniu umowy na wdrożenie i zarządzenie Radomskim Rowerem Miejskim w latach 2017-2019, operator systemu, firma Nextbike Polska, rozpoczął montaż wypożyczalni, które pojawią się wkrótce w 25 punktach miasta. W pierwszej kolejności pracownicy techniczni układają płyty w miejscach, gdzie staną stacje i stojaki.

– Rozpoczął się montaż stacji Radomskiego Roweru Miejskiego. To dopiero początek przygotowań Nextbike Polska do uruchomienia systemu. Pamiętajcie ruszamy już 1 kwietnia! – ogłosił na swoim fanpage’u Prezydent Miasta Radomia, Radosław Witkowski.

Prace montażowe rozpoczęły się od płytowania terenu w miejscach, gdzie z początkiem kwietnia zostaną uruchomione stacje Radomskiego Roweru Miejskiego. W ostatnich dniach marca odbędzie się z kolei testowanie wypożyczalni, poprzedzające inaugurację. Samoobsługowy system w Radomiu będzie obejmował 25 lokalizacji oraz 250 rowerów. Złożą się na niego również 2 rowery cargo (familijno-bagażowe) oraz 3 rowery dwuosobowe.

Żeby móc dokonywać wypożyczeń, niezbędna będzie wcześniejsza rejestracja oraz dokonanie opłaty inicjalnej w wysokości minimum 10 zł za pośrednictwem specjalnego serwisu internetowego. Zostanie on wkrótce uruchomiony wraz z całodobowym, telefonicznym Biurem Obsługi Klienta – również w ramach umowy.

full img